Na rynku kosmetycznym pojawia się wiele akcesoriów do pielęgnacji  osób leżących. Społeczeństwo się starzeje, a opieka nad seniorem lub leżącą osobą w nieco młodszym wieku wymaga odpowiedniego podejścia, wiedzy, a także kosmetyków i akcesoriów.  Wszystkie te elementy pomogą w znaczący sposób poprawić jakość życia chorej osoby. Niezależnie od tego, czy osobą leżącą zajmuje się profesjonalna pielęgniarka czy też osoba z rodziny,  warto mieć świadomość, jak pomóc choremu.

Kosmetyki do mycia ciała osoby leżącej

Bardzo trudno poradzić sobie z higieną osoby leżącej, niezależnie od wieku. Dlatego też powstaje coraz więcej kosmetyków czy akcesoriów, które w tym pomagają. Wystarczy wymienić pianki do mycia bez wody, które skutecznie odświeżają i usuwają brud. Przydatne okazują się także chusteczki nawilżające, które pomagają również w trakcie higieny intymnej. Warto wybrać te, które są odpowiednio dobrze nawilżone. To podstawowe kosmetyki, które należy mieć przy łóżku osoby leżącej.

Nie dopuść do odleżyn

Osoba leżąca narażona jest na odleżyny, których leczenie jest bardzo czasochłonne i trudne. Dlatego też należy temu zapobiegać stosując odpowiednie maści i balsamy. Zazwyczaj są to produkty z cynkiem czy argininą. Wystarczy posmarować nimi raz lub dwa razy dziennie miejsca najbardziej narażone na odleżyny. Skóra jest dzięki temu odpowiednio nawilżona i mniej narażona na powstanie stanów zapalnych.  Oczywiście kosmetyki to jedynie środki wspomagające. Należy pamiętać o rehabilitacji i częstej zmianie pozycji ciała osoby leżącej. Jeśli jednak dojdzie do odleżyn warto stosować odpowiednie plastry hydrokoloidowe czy ze srebrem. Są niezwykle skuteczne. Warto zapytać o nie lekarza, farmaceutę czy pielęgniarkę.

Nietrzymanie moczu u osób starszych

Jeśli opiekujemy się osobą leżącą starszą to kolejnym problemem jest nietrzymanie moczu. Wiąże się to z ogromnym dyskomfortem. Dlatego też dobrze jest zabezpieczyć łóżko chłonnymi podkładami, dzięki którym osoba leżąca ma sucho i czuje się komfortowo. Zaleca się także różnego rodzaju pieluchy i pieluchomajtki dla dorosłych. Są niezwykle chłonne, skuteczne, w różnych rozmiarach, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Także młodsze osoby leżące wymagają takiego zabezpieczenia. Na rynku pojawia się mnóstwo tego typu akcesoriów. Warto dopasować najlepsze dla danej osoby leżącej.

Akcesoria do pielęgnacji osób leżących to sposób, by poprawić jakość życia osoby unieruchomionej. Przyczyna takiego stanu rzeczy może być różna. Choroby, starość, wypadek. W każdym przypadku  pielęgnacja powinna być nieco inna. Pamiętać jednak należy, by zapewnić komfort osobie lezącej. To trudny czas, dlatego warto wspomagać się akcesoriami, które ułatwią pielęgnację. A zatem konieczne będą podkłady chroniące pościel przed zabrudzeniem, pieluchy dla dorosłych, kosmetyki do mycia i pielęgnacji skóry. Rośnie zapotrzebowanie na tego typu produkty, ponieważ społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie. A to właśnie seniorzy w podeszłym wieku są najliczniejszą grupą korzystającą z tych akcesoriów.

Thank you for your vote!
Post rating: 0 from 5 (according 0 votes)