Nadwaga jest sporym problemem. To kłopoty związane z codziennością, z większym zmęczeniem, z brakiem koordynacji. Trzeba wiele zaciętości, aby pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów. Dieta, aktywność fizyczna i odpoczynek – to filary, których koniecznie należy się trzymać, by zrzucić kilogramy. Życie takiej osoby nie jest łatwe, więc postanowiliśmy się zająć dość ciekawym tematem, jakim jest dostosowanie łazienki do potrzeb otyłego. Jak to zrobić? Czy jest to trudne? Na te oraz inne pytania odpowiemy sobie w poniższym tekście.

Uchwyty zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie

Problemy z otyłością wcale nie są taką rzadkością, jak mogłoby się to wydawać. Szacuje się, że co szósta osoba ma z nią problem. Zapewne wśród nas są osoby, które borykają się z takimi kłopotami. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to z ich winy i nawet gdyby tak miało być, to nie oznacza, że muszą radzić sobie ze wszystkimi problemami życia codziennego sami. Dostosowanie łazienki to istotna kwestia, a pierwszym produktem, który powinien się w niej znaleźć to uchwyt.

Uchwyt jest produktem, który jak najbardziej sprawdzi się dla takiej osoby bez żadnego zagrożenia, że coś się z nim stanie. Jest on tak stworzony, żeby pomóc osobie chorej (bo tak trzeba nazywać nadwagę) we wszelkich ruchach. Jego stalowa konstrukcja jest solidna, a w dodatku jest składany w taki sposób, że można złożyć do góry, ale również obrócić w kierunku ściany.

Samo zaprojektowanie łazienki dla osoby otyłej nie jest proste, ponieważ powinno być jak najwięcej przestrzeni, w których mogliby się poruszać. Może być tak, że w przyszłości będzie trzeba taką osobę podwozić na wózku, więc szerokie korytarze będą czymś jak najbardziej wskazanym. Uchwyty ułatwiają wszelkie ruchy, więc koniecznie muszą się w niej znaleźć. Można je postawić obok sedesu czy prysznicu, aby taka osoba miała łatwość poruszania się.

Ławka prysznicowa to równie ważna rzecz

Jak już wspomnieliśmy, osobę z nadwagą należy traktować osobę chorą, natomiast ona sama powinna zrobić wszystko, by wrócić do stanu, w którym może swobodnie się poruszać bez żadnego wsparcia. Chcąc jednak ułatwić życie takiej osobie, jak najbardziej warto zainwestować w produkty ułatwiające zadbanie jej o swoją higienę. Istotną kwestią jest to, czy w łazience znajduje się prysznic, czy też wanna. Jeżeli jest wanna, to można zainwestować w drabinkę, która pozwoli na swobodne wejście do środka. Inaczej jest już w przypadku prysznica.

Najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli na swobodne zadbanie o higienę osoby z dużą nadwagą jest ławka prysznicowa. Jej maksymalne obciążenie to 350 kg, więc nie powinno być w tym przypadku żadnych problemów. Wyposażona została w stalowy rdzeń odporny na korozję, natomiast najważniejsze jest to, że taki człowiek może swobodnie się umyć w pozycji siedzącej. Wzięcie prysznica przez osobę otyłą nie zawsze musi być proste, a taka ławka zdecydowanie to ułatwia. Można ją przenieść w łatwy sposób, a co ważne, jest dostępna w różnych rozmiarach – krótka oraz dłuższa.

Thank you for your vote!
Post rating: 0 from 5 (according 0 votes)