Osoby otyłe i z dużą nadwagę przed rozpoczęciem ćwiczeń powinny dokładnie zapoznać się z zasadami bezpiecznego treningu. Niestety zbyt intensywne ćwiczenia mogą przynieść więcej problemów niż korzyści.

Uważać należy nie tylko na kontuzje, ale również na przewlekłe bóle stawów i nadwyrężenia, które niestety mogą zniechęcić do kolejnych ćwiczeń. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak powinna wyglądać rehabilitacja pacjentów xxl.

Najlepsze ćwiczenia dla osób z nadwagą

Jeżeli chodzi o najskuteczniejsze ćwiczenia dla osób z nadwagą, to w pierwszej kolejności warto postawić na trening kardio. Mowa tutaj oczywiście o ćwiczeniach, których głównym zadaniem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia te mają bardzo wiele zalet zdrowotnych, dlatego też są doskonałym wyborem dla pacjentów xxl. Trening kardio jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą wzmocnić serce i przepustowość żył. Osoby otyłe powinny skupić się na profilaktyce chorób układu krążenia. Godny polecenia jest między innymi półgodzinny spacer, do którego można stopniowo dołączać szybszy masz. Dużym zainteresowaniem cieszy się także pływanie i jazda na rowerze.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny dla osób otyłych?

Osoby, które chcą ćwiczyć w domu, mogą oczywiście postawić na sprzęt rehabilitacyjny dla osób otyłych. W sezonie zimowym doskonale sprawdzi się orbitrek, rowerek stacjonarny albo bieżnia. W nieco cieplejsze dni warto jak najszybciej postawić na nordic walking. Bieganie jest jednym z najskuteczniejszych sportów odchudzających. Osoby otyłe muszą jednak uważać na stawy. Aby uniknąć problemów, warto postawić na solidne obuwie.

Jak zadbać o stawy?

Duży ciężar ciała, jak łatwo się domyślić, może mieć negatywny wpływ na układ kostny. Wynika to oczywiście z tego, że podczas systematycznych ćwiczeń trzeba radzić sobie z dużo większymi obciążeniami. Dla stawów zdecydowanie najlepszym wyborem jest pływanie, czy też aqua aerobik. Opór wody sprawia, że więcej mięśni zaangażowanych jest do pracy. Zbyt intensywny bieg, może powodować z kolei zwyrodnienia i nieprzyjemne bóle. Osoby otyłe powinny zrezygnować ze skakania na skakance. Uważać należy również na ćwiczenia siłowe takie jak na przykład popularne pompki. Rekordy popularności w ostatnim czasie bije maszerowanie z kijkami, które oprócz mięśni dolnych partii ciała dodatkowo wzmacniają również ręce. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które chcą odciążyć kolana. Popularny nordic walking przynosi lepszy efekt w odchudzaniu niż zwykły marsz. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby ostrożnie wprowadzać ćwiczenia siłowe i utrzymać odpowiednie tętno podczas ćwiczeń.

Thank you for your vote!
Post rating: 4.1 from 5 (according 1 vote)