Opieka nad osobami starszymi lub osobami o ograniczonej mobilności zwykle jest ogromnym wyzwaniem. Potrzebują oni bowiem pomocy w codziennych sytuacjach, a także specjalnych akcesoriów i gadżetów, które pomogą im zachować odpowiedni poziom higieny. Dodatkowy problem pojawia się w momencie, kiedy podopieczny cierpi na nadwagę. W takich przypadkach nawet podstawowe czynności staja się podwójnie trudne. Dość ciężki staje się również wybór wyrobów chłonnych jak np. pieluchomajtek. Wobec tego, które z nich będą najlepsze dla osób otyłych?

Najlepsze pieluchomajtki dla osób otyłych – jaki rozmiar będzie odpowiedni?

W momencie kiedy osoby otyłe borykają się z problemem nietrzymania moczu lub po prostu muszą na co dzień korzystać z wyrobów chłonnych, dobranie ich rozmiaru staje się ogromnym wyzwaniem. Zwykle sklepy medyczne oferują pieluchomajtki w standardowych rozmiarach od XS do XL. W praktyce jednak okazuje się, że nawet rozmiar XL może okazać się, że nie będzie on wystarczający. Wobec tego co można zrobić, by odpowiednio dopasować wyrób chłonny? Otóż warto znaleźć sklepy internetowe, które oferują najlepsze pieluchomajtki dla osób otyłych, czyli takie, które gwarantują rozmiary większe niż XL. Tak naprawdę, takie sklepy może być dość trudno znaleźć, jednak dla wygody i komfortu danej osoby, warto poświecić chwilę i wykonać dokładny research. Znalezienie takich pieluchomajtek z pewnością pomoże rozwiązać wiele problemów.

Najlepsze pieluchomajtki dla osób otyłych? Te z elastycznymi wstawkami!

Kolejnym sposobem na to, by dopasować najlepsze pieluchomajtki dla osób otyłych, to postawienie na te modele, które jednocześnie oferują elastyczne wstawki. Zwykle znajdują się one po bokach i w tylnej części pieluchomajtek. Zapewniają one ogromną elastyczność, a to z kolei oznacza, że świetnie dopasują się do anatomii ciała osoby, która będzie je nosić. Takie pieluchomajtki mogą być nawet dobrane w rozmiarze L lub XL, gdyż z uwagi na możliwość ich rozciągnięcia, powinny również okazać się wystarczające dla osób otyłych. Obecnie wielu producentów pieluchomajtek oferuje właśnie modele z elastycznymi wstawkami, które śmiało można nazwać dość uniwersalnymi.

Najlepsze pieluchomajtki dla osób otyłych- zwróćmy uwagę na materiał!

Wybierając najlepsze pieluchomajtki dla osób otyłych, koniecznie pod uwagę musimy wziąć również materiał, z którego zostały wykonane. Dlaczego? Otóż osoby otyłe, przez wzgląd na swoją wagę mają skłonności do powstawania odparzeń, a nawet i odleżyn – w przypadku osób leżących. Wobec tego warto wybierać te pieluchomajtki, które posiadają specjalne wkładki na krocze z jonami srebra, które jednocześnie skutecznie będą chronić skórę przed ewentualnymi odparzeniami. Oczywiście kluczem do ich zapobiegania staje się regularna wymiana wyrobu chłonnego oraz utrzymywanie odpowiedniego poziomu higieny. Niemniej jednak dobór najlepszych pieluchomajtek dla osób otyłych możemy znacznie zredukować ryzyko ich powstawania, a tym samym poprawić komfort osoby, która używa wyrobów chłonnych.

Thank you for your vote!
Post rating: 0 from 5 (according 0 votes)