W obecnych czasach standardem stało się już to, że pacjenci w szpitalach powinni zostać wyposażeni w odpowiednią odzież medyczną. Odnosi się to nie tylko do pacjentów po zabiegach lub po innych operacjach, ale także do pacjentów, którzy po prostu przebywają na sali szpitalnej. Odzież medyczna ma bowiem zapewniać wyjątkowy poziom higieny i zapobiegać rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, które mogą się np. znajdować na prywatnych ubraniach pacjentów. Niemniej jednak szpitale w zakresie odzieży medyczne mają wyjątkowo wiele problemów, gdy na sali szpitalnej pojawia się pacjent otyły, z dużą nadwagą. Wobec tego jaką powinien on dostać odzież medyczną i gdzie można ją zakupić?

Czym powinna charakteryzować się odzież medyczna dla puszystych?

Ubrania dla pacjenta z nadwagą nie są oczywiście łatwe do znalezienia. Wynika to z faktu, że standardowe rozmiary odzieży medycznej kończą się zwykle na rozmiarze L, co dla pacjentów z dużą otyłością nie jest absolutnie wystarczające. Zacznijmy więc od tego, czym powinna charakteryzować się odzież medyczna dla puszystych. Otóż można w tym momencie wskazać na:

  • wysoką przewiewność – pacjenci z nadwagą mają ogromne skłonności do nadmiernego pocenia się, a to z kolei sprzyja powstawaniu bolesnych odleżyn i odparzeń. Warto więc zadbać o to, by odzież dla pacjentów puszystych była wykonana z materiału, który świetnie przepuszcza powietrze.
  • brakiem ściągaczy – nie da się ukryć, że w przypadku pacjentów z nadwagą najgorszym rozwiązaniem i najgorszym wyborem staje się odzież ze ściągaczami i dodatkowymi gumkami. Wówczas może ona doprowadzić nawet do powstawania obrzęków i zaburzeń krążenia, które w przypadku pacjentów z nadwagą mogą być brzemienne w konsekwencjach.
  • dużym rozmiarem- analogicznie odzież dla pacjentów z nadwagą powinna cechować się maksymalnie dużym rozmiarem tak, by nie krępowała ona ruchów i nie sprawiała pacjentom większego dyskomfortu.

Wobec tego kierując się powyższymi wskazówkami, szpital może wybrać wręcz idealną odzież dla pacjentów z otyłością, która nie doprowadzi do pojawianie się odparzeń, odleżyn czy także innych, przykrych konsekwencji.

Gdzie można kupić odzież medyczną dla pacjentów z nadwagą?

Odzież medyczna dla pacjentów z nadwagą będzie trudna do znalezienia w stacjonarnych sklepach z odzieżą medyczną. Wynika to z faktu, że takie sklepy zwykle posiadają maksymalnie standardową rozmiarówkę, która niestety nie dopasuje się najlepiej do gabarytów pacjentów z większą otyłością. Wobec tego szpitale chcą zapewnić swoim puszystym pacjentom najlepszą odzież medyczną, która jednocześnie poprawi ich komfort i zapewni im optymalne warunki, powinny ją znaleźć w sklepach internetowych jak np. dlapacjenta.pl. Tam można cieszyć się ogromnym i wyjątkowo szeroki wyborem odzieży medycznej dla pacjentów ze znaczną nadwagą i otyłością. Co więcej zwykle w sklepach internetowych możemy korzystać także z nieco bardziej przystępnych cen, więc z pewnością szpitale na takich zakupach będą mogły także wiele zaoszczędzić.

Thank you for your vote!
Post rating: 0 from 5 (according 0 votes)