Opieka nad osobami z nadwagą jest bardzo wyczerpująca nie tylko dla pacjentów, ale również dla opiekunów. Aby ułatwić sobie codzienną pracę warto jak najszybciej postawić na sprawdzony sprzęt medyczny dla osób z nadwagą. Dzięki niemu będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak dbać o pacjenta z dużą nadwagą.

Dlaczego warto postawić na sprzęt medyczny dla osób o rozmiarach XXL?

Profesjonalny sprzęt medyczny dla osób z nadwagą znacząco ułatwia kąpiel, przemieszczanie się i zachowanie higieny. Specjalistyczny sprzęt odciąża kręgosłup opiekuna i znacząco ułatwia mu pracę. Sprzęt medyczny o odpowiednich parametrach nie tylko zwiększa komfort pracy opiekunów, ale co najważniejsze znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pacjentów z nadwagą. Dzięki wielu produktom pacjenci są w stanie samodzielnie wykonać zadania z którymi wcześniej mieli duży problem.

Jaki wybrać sprzęt łazienkowy medyczny dla osób z nadwagą?

Przy kąpieli przydać może się solidne krzesełko prysznicowe wykonane z wysokiej jakości aluminium. Krzesełko wykonane jest w całości z materiałów przyjaznych dla skóry, a co najważniejsze bardzo łatwo utrzymać je w idealnej czystości. Ciekawą propozycją mogą okazać się również specjalne podnośniki wannowe z dodatkową tapicerką antybakteryjną. Coraz większą popularność zdobywają praktyczne wózki prysznicowe i toaletowe, które radzą sobie z udźwigiem do 250 kg. Jeżeli osoba z nadwagą ma możliwość samodzielnej kąpieli to przydać może się taboret prysznicowy z podłokietnikami. W łazience warto rozważyć montaż specjalnych poręczy, które zdecydowanie ułatwiają samodzielną kąpiel.

Jaki sprzęt medyczny jest warty uwagi?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnym łóżkiem medycznym i specjalnym materacem przeciwodleżynowym. Przy poruszaniu się przydać mogą się nie tylko kule pachowe i łokciowe, ale również wózki inwalidzkie o odpowiednim udźwigu. Do wózka warto rozważyć dokupienie specjalnych poduszek. Dla wielu otyłych osób dużym problemem jest stawanie z łóżka. W tym konkretnym przypadku z pomocą przychodzą podnośniki. Osoby z nadwagą bardzo często borykają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, dlatego też przydać mogą się stabilizatory i ortezy XXL. Ogromną rolę odgrywa również zaawansowany sprzęt rehabilitacyjny. Wysokiej jakości rolator ze stali pozwoli wrócić do pełnej sprawności po kontuzji. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zadbać również o odpowiednią odzież i specjalne pieluchomajtki dla otyłych.

Thank you for your vote!
Post rating: 0 from 5 (according 0 votes)