Osoby z nadwagą niezwykle często borykają się z problemem dotyczącym utrzymania higieny osobistej. Czynności te utrudnione są przez zbyt dużą masę ciała, która ogranicza ruchy i możliwość samodzielnego dbania o własne ciało. Rozwiązaniem na tego typu problemy może być profesjonalny sprzęt łazienkowy –  odpowiednie akcesoria ułatwiają normalne funkcjonowanie nie tylko osobom o zwiększonej masie ciała, ale również osobom opiekującymi się chorymi.

Profesjonalny wózek prysznicowo-toaletowy

Każdy pacjent xxl w pierwszej kolejności powinien postawić na profesjonalny wózek prysznicowo-toaletowy, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie mu wykonać większość czynności higieniczno-toaletowych. Specjalistyczny wózek jest obowiązkowym wyposażeniem przede wszystkim w przypadku pacjentów z całkowitym niedowładem nóg. Najlepszym wyborem są uniwersalne, wielofunkcyjne wózki prysznicowo-toaletowe, które wyróżniają się lekką konstrukcją. Warto wspomnieć także o tym, że pacjent xxl, który jest zainteresowany zakupem nowego wózka prysznicowo-toaletowego może skorzystać z dofinansowania ze środków PCPR.

Jakie krzesło prysznicowe dla otyłych będzie najlepsze?

Dla osób z nadwagą bardzo pomoce może okazać się także specjalne krzesło rehabilitacyjno-prysznicowe z oparciem. Najlepszym wyborem są krzesła o lekkiej konstrukcji aluminiowej, które w całości wykonane są z łatwo zmywalnego poliuretanu. Na całej powierzchni siedziska powinny znaleźć się oczywiście specjalne otwory odpływowe. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem jest krzesło prysznicowe, które umożliwia regulację wysokości. Bardzo ważną rolę odgrywają dodatkowe uchwyty w oparciu, które stanowią doskonałe podparcie przy wstawaniu. Solidne krzesło prysznicowe nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale zapewnia również niesamowity relaks podczas kąpieli.

Praktyczna poręcz toaletowa

Opisując najpopularniejszy sprzęt i akcesoria do łazienki dla osób z nadwagą nie można zapominać także o specjalnych poręczach toaletowych. Mowa tutaj oczywiście o popularnych uchwytach łazienkowych, które mogą przydać się w wielu różnych czynnościach toaletowych. Solidną poręcz można zamontować nie tylko w okolicach wanny, ale również w pobliżu umywalki i toaletki. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu praktyczną poręcz toaletową można zamontować w dowolnym miejscu na ścianie. Wybranie porządnej poręczy to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby bezpiecznie z niej korzystać warto zadbać o profesjonalny montaż. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować poręcz toaletową, powinny skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Najlepiej wybrać antypoślizgowe poręcze, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Thank you for your vote!
Post rating: 4.7 from 5 (according 1 vote)

Leave a comment