W przypadku pacjentów z dużą nadwagą wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych jest szczególnie trudne. Już sama opieka nad osobami mającymi sporo dodatkowych kilogramów stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście nie brakuje produktów w rozmiarze XXL, które ułatwiają pacjentowi samodzielne funkcjonowanie i poprawiają komfort jego życia. Sprzęty rehabilitacyjne dla osób otyłych umożliwiają przemieszczanie się, odzyskanie sprawności i zwiększenie mobilności. Zwiększają też komfort pracy opiekuna i bezpieczeństwo pacjenta. Wśród produktów medycznych dla osób z nadwagą znajdują się między innymi kule łokciowe, podnośnik, łóżka medyczne, stoliki i krzesła prysznicowe, rolatory, wózki inwalidzkie, krzesła toaletowe.

Jakiego sprzętu rehabilitacyjnego potrzebuje pacjent XXL?

 

Pacjenci z nadwagą i otyłością powinny współpracować z fizjoterapeutą, gdyż wiąże się to dla nich z szeregiem korzyści. Umożliwia to zredukowanie masy ciała, przyspieszenie metabolizmu, zwiększenie wrażliwości komórek na działanie insuliny, uregulowanie ciśnienia tętniczego krwi, wzrost energii, poprawę samopoczucia. Następuje szybszy powrót do zdrowia po przebytym urazie lub zabiegu. Lista korzyści jest oczywiście zdecydowanie dłuższa, dlatego czas najwyższy pomyśleć nad dobraniem odpowiedniej terapii i ćwiczeń. W przypadku osoby niepełnosprawnej konieczne jest łóżko rehabilitacyjne, które zwiększa komfort pacjenta i ułatwia sprawowanie opieki nad nim. Dla osób z nadwagą najlepszym rozwiązaniem są łóżka elektryczne, którymi można sterować zdalnie za pomocą pilota, regulować poszczególne segmenty. Łóżka zostały zaopatrzone w kółka i barierki, dzięki czemu są mobilne i bezpieczne.  

 

W przypadku osoby unieruchomionej, spędzającej wiele czasu w pozycji leżącej, konieczne jest wyposażenie łóżka w materac przeciwodleżynowy. Niezbędne będą też podnośniki dla niepełnosprawnych.

Dodatkowym udogodnieniem będzie sprzęt ułatwiający kąpiel czyli stołek rehabilitacyjny prysznicowy z antypoślizgową matą i obrotowym siedziskiem. Pozwala on na obracanie pacjenta bez konieczności wstawania.

W przypadku osób o większej mobilności, które nie muszą poruszać się na wózku inwalidzkim, idealne będą kule ortopedyczne. Do wyboru są kule łokciowe i pachowe. Jest to pomocniczy sprzęt, który przydaje się szczególnie po przebytej operacji. Zapewnia stabilną asekurację podczas chodzenia.

 Godne polecenia są też rolatory, czyli specjalne podpórki rehabilitacyjne na kółkach. Jest to coś w rodzaju chodzika dla osób otyłych, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem.

Thank you for your vote!
Post rating: 4.8 from 5 (according 1 vote)